środa, 31 lipca 2019

Konkursy...

Po ostatnich rewolucjach i zmianach na blogu mamy dla was w nagrodę kilka konkursów.

Konkurs 1
Pierwszy konkurs w jakim możecie wziąć udział jest chyba najprzyjemniejszy. Waszym zadaniem będzie wymyślenie nazw dla miast naszego kraju Valahii. Propozycje należy składać w komentarzach pod tym postem z dopiskiem Konkurs nr 1. Każda postać może zgłosić maksymalnie 10 nazw. Nazwa, która zbierze najwięcej głosów w późniejszej ankiecie zostanie nazwą naszej stolicy, więc jeśli podane nazwy będą mieć jakieś znaczenia prosimy o ich podanie.
Konkurs 2
Drugi konkurs będzie dość podobny do pierwszego, jednak tutaj będziecie musieli zasięgnąć nieco wiedzy u wujka Google. Drugi konkurs polega bowiem na wymyśleniu świąt, które mogłyby obchodzić lwy na naszym blogu. Dozwolone są wszelkiego rodzaju święta, już istniejące na prawdę i wymyślone. Każde święto musi posiadać nazwę, datę obchodów i opis tego jak wygląda. 
Konkurs 3
Trzeci konkurs będzie się różnił od dwóch wcześniejszych ponieważ podczas niego będziecie musieli wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi. Trzeci konkurs polega bowiem na stworzeniu flagi oraz godła naszego państwa. Występuje absolutna dowolność technik, kolorów i pomysłów. Najlepsze projekty zostaną uhonorowane tytułami oficjalnych symboli państwowych. Jako wskazówkę możemy podać, że symbolem rodziny królewskiej jest smok.
Konkurs 4
Czwarty konkurs pozwala wykazać się muzykom na naszym blogu ponieważ jest to konkurs na hymn. Należy napisać hymn składający się z minimum 4 zwrotek i refrenu, który będzie tematycznie odpowiedni dla naszego bloga. Muzykę można użyć już istniejącą lub napisać własną. 


Konkursy potrwają do końca lipca. 
Prace należy przesyłać w komentarzach albo mailowo na adres:
paulagrzelak2001@interia.pl

6 komentarzy:

  1. Święto:
    Walpurgisnacht (Noc Walpurgis)- święto czarów i bogini Walpurgis obchodzone w nocy z 30 kwietnia na 1 maja. Podczas święta czarownicy i czarownice urządzają huczne sabaty ku czci bogini.
    Oliver Dracula

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Alternatywną nazwą może być również Czarodzelnica
      Oliver

      Usuń
  2. Nazwy dla miast:
    Soarta - przeznaczenie
    Bukareszt lub București - obecna stolica Rumunii
    Tîrgoviște - stolica Wołoszczyzny z czasów Vlada III
    Vulturi - orzeł
    Arcuș - łuk
    Frumusete - piękno
    Arkos - mniej więcej oznacza arkę
    Vister - skarbiec
    Hotar - granica
    Drăghici

    Do konkursu zgłasza Elhemina

    OdpowiedzUsuń
  3. Samhain (wym. [ˈsˠaunʲ], uproszcz. sauń) – najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza „koniec lata” (sam e fuin). Związane jest z zakończeniem żniw i roku według kalendarza celtyckiego (współcześnie umownie 31 października / 1 listopada).

    Według wierzeń w noc wigilii Samhain duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Celtowie gasili wszelkie ogniska, kaganki i pochodnie, żeby ich domy wyglądały na zimne i niegościnne, a poza domem wystawiali żywność dla duchów. Sami ubierali się w stare, podarte ubrania i chodzili po wsiach udając brudnych włóczęgów, dzięki czemu miał ich nie zechcieć żaden duch.

    Constantine

    OdpowiedzUsuń
  4. Luperkalia – dawne rzymskie święto religijne ustanowione przez Euandrosa i obchodzone 15 lutego, a właściwie 14-15 lutego, z Dniem św. Walentego włącznie. Pierwotnie poświęcone Luperkusowi, pasterskiemu bogu plemion italskich chroniącemu przed wilkami.
    Święto obchodzono w jaskini Lupercal na Palatynie, gdzie według wierzeń legendarni założyciele Rzymu, bliźniacy Romulus i Remus, byli karmieni przez wilczycę. Następnie składano ofiary, a kapłani nazywani Luperkami (łac. Lupercii, od lupus, 'wilk', lupa, 'wilczyca'), ubrani tylko w skórę świeżo zabitego kozła, obiegali wzgórze Palatynu i uderzali przechodniów rzemieniami (tzw. februa) ze skór zwierząt ofiarnych. Szczególnie chętnie uderzeniom poddawały się bezdzietne kobiety, co miało gwarantować płodność, a innym napotkanym - oczyszczenie od zmazy i skazy minionego roku. Praktyki luperków wprowadzać miała do organizmu ludzkiego nowy pierwiastek wzmacniający siły życiowe i twórcze

    Lunaver

    OdpowiedzUsuń
  5. Noc Kupały (zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą) – słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, co przypada około 21-22 czerwca. W krajach anglosaskich pod nazwą Midsummer, w germańskich Mittsommerfest. Kościół katolicki, nie mogąc wykorzenić corocznych obchodów Sobótki z wywodzącej się z wierzeń słowiańskich obyczajowości, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską (stąd późniejsza wigilia św. Jana – potocznie zwana też nocą świętojańską, posiadająca wówczas wiele zapożyczeń ze święta wcześniejszego – obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca).

    Mircza

    OdpowiedzUsuń